Gezer Tozar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gezer Tozar

GeZeR ToZaR FoRuM

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kung-Fu’nun Amaçları ve Kuralları

2 posters
YazarMesaj
rose_flowers

Kung-Fu’nun Amaçları ve Kuralları Default6
rose_flowers

RuH HaLi : Kung-Fu’nun Amaçları ve Kuralları Asik10
SaNaL HaYVaN : Kung-Fu’nun Amaçları ve Kuralları Cat3281291rt5
MaDaLYaLaRıNıZ : Kung-Fu’nun Amaçları ve Kuralları Madaly19
Rep Gücü : 1119

Kung-Fu’nun Amaçları ve Kuralları Empty
MesajKonu: Kung-Fu’nun Amaçları ve Kuralları   Kung-Fu’nun Amaçları ve Kuralları EmptySalı Şub. 10, 2009 8:35 pm

Geliştirildiği zamanlarda Kung-Fu‘nun üç amacı vardı. Bunlar: Fiziksel vücut sağlamlığını sağlamak. Kendini savunmayı öğrenmek ve ruhi gelişimi sağlamak. Bugün için bazı değişik kutuplaşmalar vardır. Bazı Kung-fu Hocaları kung-fu‘yu sadece kendini savunmayı öğretmek amacı ile çalıştırmakta, bazıları ise Kung-fu ile vücudu sağlıklı kılacağını öne sürerek savunma amacını dışlamaktadır. Halbuki savunma amacı olmaksızın Kung-fu artık bir jimnastik hareketleri serisidir.

Kung-fu çalışmalarında öncelikle kişi gerektiğinde kendini veya bir yakınını koruyabileceği formunu bulması ve bunu koruması gereklidir. Daha sonra Kung-fu‘nun vücudun fiziksel yönüne katkıları gelir. Düzenli Kung-fu çalışmaları ileri yaşlarda bile canlı ve atletik bir vücut sağlar. Kung-funun üçüncü bir özelliği kişilik gelişimine yardım etmesidir. Yıllar süren çalışmalar esnasında iyi bir kung-fu‘cu sabır, ileriyi görme ve sakinlik niteliklerini geliştirir. Bu özellikler iyi bir Kung-fu‘cu olmak için gereklidir. Güç ve teknik gelişimi için gerekli olan şey sabır Kung-fu kurallarını iyi anlamak için gerekli olan şey ileriyi görme; müsabaka esnasında rakibin açıklarını görerek saldırı düzenleme ise sakinlik ile olur. Bu özellikler çok zor anlarda bile bir Kung-fu‘cuya dikkatli düşünme ve soğuk kanlılıkla durur.
http://www.gezertozar.yetkin-forum.com
ikadim

Kung-Fu’nun Amaçları ve Kuralları Default5
ikadim

RuH HaLi : Kung-Fu’nun Amaçları ve Kuralları Keyifs10
SaNaL HaYVaN : Kung-Fu’nun Amaçları ve Kuralları Kat92v11
Rep Gücü : 67

Kung-Fu’nun Amaçları ve Kuralları Empty
MesajKonu: Geri: Kung-Fu’nun Amaçları ve Kuralları   Kung-Fu’nun Amaçları ve Kuralları EmptySalı Mart 03, 2009 5:09 pm

Öğrenmeyi çok istedim ama kısmet olmadı.
http://ibrahim.kadim@hotmail.com

Kung-Fu’nun Amaçları ve Kuralları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kung-Fu...........
» Kung-Fu’da Teknik
» Forum Kuralları
» Basketbol Oyun Kuralları
» Özel Yemek Masası Hazırlama Kuralları