Gezer Tozar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gezer Tozar

GeZeR ToZaR FoRuM

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Freehand de Çiçek Yapımı

4 posters
YazarMesaj
rose_flowers

Freehand de Çiçek Yapımı Default6
rose_flowers

RuH HaLi : Freehand de Çiçek Yapımı Asik10
SaNaL HaYVaN : Freehand de Çiçek Yapımı Cat3281291rt5
MaDaLYaLaRıNıZ : Freehand de Çiçek Yapımı Madaly19
Rep Gücü : 1119

Freehand de Çiçek Yapımı Empty
MesajKonu: Freehand de Çiçek Yapımı   Freehand de Çiçek Yapımı EmptyCuma Mart 06, 2009 12:46 pm

Freehand de Çiçek Yapımı Cc-01

Çiçek yapmak için farklı şekiller çizmekle başlıyoruz. Her şeklin oluşturabileceği farklı bir çiçek biçimi var...

Freehand de Çiçek Yapımı Cc-02

Çiceğin cinsine göre ortası daha koyu ya da açık olabilir, bu geçişi oluşturmak için, çizdiklerinizi üstlerine çoğaltıp (colone) teker teker küçültün. (Tümü birden seçiliyken küçültürseniz, seçili olanların ortasını esas alacağından, çiçeklerinizin ortası başka yerlere kayacaktır. Tekrar çiçekle ortalamanız gerekir)

Freehand de Çiçek Yapımı Cc-03

Çiçeğe ait iki alanı birden seçip blend uygulayın. Bunu tüm çiçekler için tekrarlayın. Printer rezolasyonuna bağlı olarak arada farklı sayıda parça oluşacaktır, bu sayıyı düzeltmek için object bölümündeki steps sayısını değiştirebilirsiniz

Freehand de Çiçek Yapımı Cc-05

Toolbars/Xtra Tool bölümünde yer alan Bend aracını kullanacağız.
Şekillerden birini seçtim, siz tümünde deneyin. Yapacağınız şey önce bend'i tıklayıp açmak ve bir değer girmek.. Bu değer, çiziminizin biçimini değiştiriyor. 5-7 arası bir değer girin...
Şeklinizi seçip Shift tuşu basılıyken farenizi aşağı doğru sürükleyin... Shift tuşu merkezin esas alınmasını sağlıyor. Sağa, sola, yukarı denemeler yapın. Shift tuşunu kullanmadan da denemeler yapın. Biraz önce söylediğim değeri 25-30 yapın ve tekrar deneyin (sürgü bu rakama gelmiyor ama kutuya siz rakam yasabilirsiniz) Aradaki farkı anlamak için, farenizi her defasında eşit uzaklığa kadar sürükleyin...
Yukarıda shift tuşu basılıyken fare giderek artan uzaklıklarda aşagı sürüklenmiştir. Sondaki örnek ise yukarı sürüklenince ortaya çıkan sonuçtur.
Bu uzun açıklamadan sonra gelelim çiçeklerime )

Freehand de Çiçek Yapımı Cc-06

Bunları da 10 kenarlı biçim üzerinde çalışarak yaptım. Kasımpatı Çiçeğine benzer bir çiçek elde etmek istiyorum.

Freehand de Çiçek Yapımı Cc-07

Elde ettiğim şekli çoğalttım, biraz küçülttüm ve döndürdüm... Tümünü grupladım. ve çoğalttım. MenüdekiFreehand de Çiçek Yapımı Skew Skew aracını kullanarak yönlerini ve duruşlarını biraz değiştirdim... Çiçeklerin renklerinin biraz farklı olmasını istiyorum .. Oturup en baştan farklı renkli çiçek hazırlayacak halim yok... (Rengin kendisini değiştirebilirsiniz ama bu bütün çiçeklere birden uyarlanacağı için anlamı kalmaz)

Freehand de Çiçek Yapımı Cc-08

Color Control bölümü imdadınıza yetişecektir...

Freehand de Çiçek Yapımı Cc-09

Diğer çiçek için de bu ayarları kullanıyorum...

Freehand de Çiçek Yapımı Cc-11

Hmmmmm, çiçeklerin ortasındaki bölüm için blend kullanabiliriz... Ortadaki kısmı daire çizerek belirliyorum, iki minik daire çizip blendle çoğaltıyorum. İkisini birbirine dolamak için, minik dairelerle çiçeğin ortasında kullanacağım daireyi birlikte seçip tekrar blend uyguluyorum..

Freehand de Çiçek Yapımı Cc-12

Başlamışken devam edelim Freehand de Çiçek Yapımı Icon_smile Fill/Gradient .. Işıltılı oldu

Freehand de Çiçek Yapımı Cc-14

Yeni bir daire çizip ortaya da bunu uyguluyorum. Daire sayısı gözüme azl geldiği için, Object kısmında steps sayısını arttırdım.

Freehand de Çiçek Yapımı Cc-15

Eveeett, çiçekler tamam Freehand de Çiçek Yapımı Icon_smile Ama bir de zemin koysam mı acaba?

Freehand de Çiçek Yapımı Cc-15

Zemini gelişigüzel çizip, göz kararı bir daire çiziyorum, tabii bu da küçük olmalı... Çiçeğin ortasına uyguladığım işlemler burada da yapılıyor. Tek dikket edeceğiniz şey, steps sayısını daireler birbirlerinin üstüne biraz binecek kadar arttırmak. ÇÜnkü bu kez, bir alan oluşturmaya çalışacağım...

Freehand de Çiçek Yapımı Cc-17

Elde ettiğim blendin grubunu bozup alanları bir araya getirmek için (seçiliği iptal etmeden) Freehand de Çiçek Yapımı Cc-20union'u kullanıyorum.

Freehand de Çiçek Yapımı Cc-18

Zemin tamam Freehand de Çiçek Yapımı Icon_smile Biraz daha birşeyler yapmak gerekebilir... Yaprak yapmaya üşendiğim için, Frehhand örnekler klasöründen, bir yaprak tırtıklayıp (!) onları da yerleştiriyorum...

Freehand de Çiçek Yapımı Cc-19
http://www.gezertozar.yetkin-forum.com
KoNTeS

Freehand de Çiçek Yapımı Default1
KoNTeS

SaNaL HaYVaN : Freehand de Çiçek Yapımı 9keleb11
Rep Gücü : 0

MesajKonu: Geri: Freehand de Çiçek Yapımı   Freehand de Çiçek Yapımı EmptyCuma Mart 06, 2009 8:30 pm

görsel olunca inasanın aklında daha çok kalıyor ya;)
rose_flowers

Freehand de Çiçek Yapımı Default6
rose_flowers

RuH HaLi : Freehand de Çiçek Yapımı Asik10
MaDaLYaLaRıNıZ : Freehand de Çiçek Yapımı Madaly19
Rep Gücü : 1119

MesajKonu: Geri: Freehand de Çiçek Yapımı   Freehand de Çiçek Yapımı EmptyCuma Mart 06, 2009 10:21 pm

Umarım işinize yarar Very Happy
http://www.gezertozar.yetkin-forum.com
wiki_ricky

Freehand de Çiçek Yapımı Default2
wiki_ricky

RuH HaLi : Freehand de Çiçek Yapımı Melek10
MaDaLYaLaRıNıZ : Freehand de Çiçek Yapımı Madaly12
Rep Gücü : 45

MesajKonu: Geri: Freehand de Çiçek Yapımı   Freehand de Çiçek Yapımı EmptyCuma Mart 06, 2009 11:08 pm

saol
http://hepsi1-fan.forummum.com/
ikadim

Freehand de Çiçek Yapımı Default5
ikadim

RuH HaLi : Freehand de Çiçek Yapımı Keyifs10
SaNaL HaYVaN : Freehand de Çiçek Yapımı Kat92v11
Rep Gücü : 67

MesajKonu: Geri: Freehand de Çiçek Yapımı   Freehand de Çiçek Yapımı EmptyÇarş. Nis. 08, 2009 3:43 pm

Tşk ederim.Neden yaramsın ki,süper olmuş.
http://ibrahim.kadim@hotmail.com

Freehand de Çiçek Yapımı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mezara Neden Çiçek Konuluyor??
» Corel Draw da Satranç Tahtası Yapımı
» Freehand'de Overprint nedir? Nasıl kullanılır?
» Freehand Dolgu Tanımları
» Freehand, Serbest Çizim