Gezer Tozar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gezer Tozar

GeZeR ToZaR FoRuM

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kilo Şikayeti Olanlar Nasıl Giyinmeli?

YazarMesaj
rose_flowers

Kilo Şikayeti Olanlar Nasıl Giyinmeli? Default6
rose_flowers

RuH HaLi : Kilo Şikayeti Olanlar Nasıl Giyinmeli? Asik10
SaNaL HaYVaN : Kilo Şikayeti Olanlar Nasıl Giyinmeli? Cat3281291rt5
MaDaLYaLaRıNıZ : Kilo Şikayeti Olanlar Nasıl Giyinmeli? Madaly19
Rep Gücü : 1119

Kilo Şikayeti Olanlar Nasıl Giyinmeli? Empty
MesajKonu: Kilo Şikayeti Olanlar Nasıl Giyinmeli?   Kilo Şikayeti Olanlar Nasıl Giyinmeli? EmptyCuma Ekim 16, 2009 10:08 pm

Modanın sadece zayıf kadınlar için olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Her geçen gün yenisi açılan büyük beden mağazaları, kilo sorunu olanların imdadına yetişiyor. Üstelik dar kalıplı ve renkli modellerle…

1- Kilolu bir kadın olarak önerilerinize ihtiyacım var. Kıyafetlerimi büyük beden mağazalarından alıyorum ancak nasıl çanta ve ayakkabı kullanacağımı bilemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Vücudunuzla orantılı duracak, geniş model çantalar kullanmalısınız. Sizin için en ideal modeller, eni geniş olan ‘hobo’ tipi çantalar. Bunun yanında küçük boyda çantalardan uzak durmalısınız. Çünkü küçük çantalar sizi daha da geniş gösterecektir. Ayrıca kaçınmanız gereken bir diğer model ise kola asılan, uzun saplı çantalar.

Bu tip modeller de sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir. Kullanacağınız çantanın sapının da kısayla orta boy arasında olmasına özen gösterin. Ayrıca son olarak aynaya baktığınızda, çantanız kıyafetinize de uyuyorsa, doğru çanta seçmişsiniz demektir. Ayakkabılara gelince, tarzınıza uygun, yüksek topuklu bir ayakkabı boyunuzu uzun gösterir. Ancak bacaklarınızın kalın olduğunu düşünüyorsanız, bilekten bağlı ayakkabılardan kaçının. Bu tür modeller bacaklarınızı daha kısa ve kalın gösterecektir.

2- Bir devlet okulunda İngilizce öğretmeni olarak görev yapıyorum. Kilolu bir kadın olarak okulda ve günlük hayatımda neleri tercih etmeliyim? Ayrıca gardırobumda mutlaka olması gereken kıyafetler neler?

V yakalı elbiseler, vücudu daha zayıf gösterir Büyük beden mağazaları her geçen gün giderek artıyor ve artık moda olan her şeyi koleksiyonlarına koyularlar. Hafif dökümlü kumaşlar, likralı materyallerin yanı sıra yerine göre, ipek veya şifon bol kesimli bluz ve elbiseler sizin için uygun olacaktır. Bu tarzda bluzları, her türlü pantolonla tamamlayabilirsiniz. Eğer üstünüze giydiğiniz bluz baseninizi kapatmıyorsa, yine mevsime uygun, uçuşan bir tunik ya da ceket de giyebilirsiniz. Çok belirgin olmayan çiçek desenleri de bu sezon çok moda. Fazla kilolarınız nedeniyle, büyük çiçekli desenlerden kaçınmalısınız. Vücudunuzun daha uzun gözükmesini istiyorsanız, degaje ve V yakalı bluzlardan birer tane gardırobunuzda bulunmalı. Çoğunlukla ceket giymeyi tercih ediyorsanız, altına giydiğiniz etek ve pantolonun ceketinizle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Uzun bir ceket dizaltı bir etekle, kısa ceket ise düz kesim bir pantolon veya dizden yırtmaçlı asimetrik eteklerle güzel durur.

3- Büyük beden giyinen bir kadın olarak hangi renkleri tercih etmem gerektiğini söyler misiniz?
Sürekli siyah giymek istemiyorum ve sizden alternatif renk önerileri bekliyorum.
Kilolu kadınlara giyim önerileri Büyük beden giyinenler, sadece siyah giyecek diye bir kural yok! Bunu aklınızdan çıkarın. Tabii ki siyah, ince gösteren bir renktir. Ancak ilkbaharyaz sezonunda rengârenk kıyafetler sizi bekliyor. O yüzden siyahın arkasına saklanmayın! Haki ve kahve tonları gibi birbiriyle uyumlu renkler de vücudu zayıf gösterir. Ayrıca tek renk kıyafetler, boyu uzun gösterir. Sezon modasına uygun, koyu renk, baskılı ve küçük desenli giysiler sizi hem trendy hem de zayıf gösterir. Sadece baştan aşağıya beyaz giyinmekten kaçınmalısınız.

4- Kilolu bir kadınım. Ama kilolarımdansa, büyük göğüslerim beni daha çok rahatsız ediyor. Çünkü rahat iç çamaşırı bulmakta zorlanıyorum. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

İç çamaşır seçimi, kıyafet seçiminden daha da önemli. Yanlış seçilmiş bir iç çamaşırı hem rahatsız olmanıza, hem de çirkin bir görüntü sergilemenize sebep olur. Sizi sıkan, rahatsız eden bir iç çamaşırı yerine, içinde rahat hareket edebileceğiniz bir model seçmelisiniz. Büyük göğüsleriniz için toparlayıcı olan, ‘minimizer’ diye adlandırılan modelleri tercih edin. Sutyenin göğüsleri bastırmaması önemlidir. Balenli modelli sutyenlerde, göğsünüzün tam olarak balene oturmasına dikkat edin. Ayrıca sutyen giyildiğinde göğüslerin bedene paralel olmasına özen gösterin. Eğer arka bandı yukarıda kalıyorsa, askılar olması gerektiğinden daha kısa ayarlanmış demektir.

5- 30 yaşında, 170 cm. boyunda ve maalesef kilolu bir kadınım. 46 beden giyiyorum ve aslında nasıl giyineceğimi bilemiyorum. Kilolarım orantılı bir şekilde dağılmış durumda. Daha ince görünmek için nelere dikkat etmeliyim?

Kilolarınız orantılı bir şekilde dağılmış olduğu için şanslısınız. Vücudunuzu da tanıdığınıza göre vücut ölçülerinize göre giyinebilirsiniz.Genellikle kilolu kadınlar, fazla kilolarını gizlemek için çok bol kıyafetler seçerler. Ancak bu büyük bir hata. Çünkü, bol kıyafetler sizi olduğunuzdan daha da iri gösterir. Sizin yapınızda biri, bol kesimler yerine daha belirgin kesimler tercih etmeli. İçinize dar bluz giyebilir, üzerinize basen bölgenizi kapatan uzun bir hırka ya da ceket alabilirsiniz.

Pantolonda ise aşırı dar ve aşırı bol modeller tercih etmemelisiniz. Dar modeller tüm hatları ortaya çıkarırken, bol modeller ise sizi olduğundan iri gösterecektir. Elbise ve eteklerde dökümlü kumaşlar tercih edebilir, pantolonlarda da likralı kumaşlar seçebilirsiniz.
http://www.gezertozar.yetkin-forum.com

Kilo Şikayeti Olanlar Nasıl Giyinmeli?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kilo Vermenin 10 Yolu.....
» Yapıştırıcılar Nasıl Yapışır??
» Köpek Nasıl Eğitilir?
» Kutuplardaki Hayvanlar Nasıl Yaşar?
» Burcuna Göre Nasıl Bir Bebektin?