Gezer Tozar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gezer Tozar

GeZeR ToZaR FoRuM

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sağlıkla İlgili Bilgiler!!

YazarMesaj
ikadim

Sağlıkla İlgili Bilgiler!! Default5
ikadim

RuH HaLi : Sağlıkla İlgili Bilgiler!! Keyifs10
SaNaL HaYVaN : Sağlıkla İlgili Bilgiler!! Kat92v11
Rep Gücü : 67

Sağlıkla İlgili Bilgiler!! Empty
MesajKonu: Şu Zavallı Midemiz!!!   Sağlıkla İlgili Bilgiler!! EmptyPtsi Şub. 16, 2009 10:04 am

Türk mutfağı deyince,akla hemen kızarmış yiyecekler,nefis ballı tatlılar gelir.
Ama unutmayın ki, karaciğerin ve midenin en büyük düşmanı fazla kızarmış yiyeceklerdir.Böyle bir beslenme mideye yük olmaktan başka bir işe yaramaz.Kızartmayı çok seviyorsanız yağsız tava kullanmayı alaşkanlık haline getiriniz.
http://ibrahim.kadim@hotmail.com
ikadim

ikadim

MesajKonu: Sağlıkla İlgili Bilgiler!!   Sağlıkla İlgili Bilgiler!! EmptyPtsi Şub. 16, 2009 10:20 am

24 saatte bir insan kalbi 103.689 kere çarpar,kanı 168 milyon mil yol alır.Günde ortalama iki kilo yemek yiyen insan 24 saatte 23.240 kere nefes alır,4.800 kelime konuşur ve beyninin yedi milyon hücresi bıkmadan yorulmadan ve şaşırmadan çalışır.Bu rakalara baktıktan sonra insanın nasıl mükemmel bir varlık olduğu daha iyi anlaşılmıyor mu???
ikadim

ikadim

MesajKonu: Zinde Bir Beyin için   Sağlıkla İlgili Bilgiler!! EmptySalı Şub. 17, 2009 11:57 am

Terleyin :Egzersiz,verimli çalışmak için bol oksijene ihtiyaç duyan beyin hücrelerinin gıdası gibidir.Böylece beynin öğrenme ve hatırlama becerisi güçlenir.

Balık yiyin:Yüksek omega-3 içeren sardalya ve ton gibi yağlı balıkları tüketmek zekayı artırır.Konsantrasyon ve okuma yeteneğini geliştiri.B vitamini ve protein açısından zengin besinler de seratonin içerdiği için beyindeki iletişim hızlanır.

Lavanta koklayın:lavanta kokusu ise konsantrasyonu artırır.Özellikle öğle aralarında,çalışmaya başlamadan önce lavanta koklayın.

Mola verin:Uzun ve aralıksız çalışma saatleri ters etki yaparak beynin verimini düşürür.Araştırmalar her 40 dakikalık çalışmadan sonra 20 dakikalık ara vermenin , sonunda 40 dakikaya hızlanmak için gerekli olduğunu savunuyor.

İyi bir uyku çekin:Gece 7-8 saatlik uyku beyin performansını en üste taşır.Ayrıca gün ortasında 30 dakikalık bir kestirme beynin şarz olmasını sağlar.

Sakız çiğneyin:Sakız çiğneme beyne giden kanı yüzde 20 artırıyor.Böylece hafızayı kuvvetlendirip,stresi azaltıyor.

Su için:Yüzde 80'i su içeren beynimiz su içmediğimizde küçülüyor.Bu sebepten hergün 1,5-2 litre arasında su içmek gerekir.

Kırmızıya bakmayın:Kırmızı görmek özellikle sınavda başarıyı düşürür ve öğrencide motivasyon düşüklüğü yapar.
ikadim

ikadim

MesajKonu: Geri: Sağlıkla İlgili Bilgiler!!   Sağlıkla İlgili Bilgiler!! EmptySalı Şub. 17, 2009 12:05 pm

Rahatlayın :Rahat bir yere oturup gözlerinizi kapayın ve ayaklarınızdan boynunuza kadar tek tek kaslarınızı gevşediğini hissedin.Gerginliği atmak,sınavdaki başarınızı yükseltecektir.

Yetenek geliştirin:6 yaş grubu üzerinde yapılan araştırmalara göre müzik ve resim gibi konularda eğitim gören çocukların IQ'ları daha yüksek oluyor.

Sınırlı teknoloji:SMS,e-mail'i ve internet sohbetlerini fazla yapmak ve çok televizyon seyretmek zeka seviyesini düşürür.

Beyin jimnastiği yapın:Akıl oyunları oynayarak,bulmaca ve zeka testleri çözerek beyninizi zinde tutabilirsiniz.

Alkol almayın:Alkol beynin hücrelerini öldürerek,öğrenme ve hafıza bölgesine zarar verir.

Sağlıkla İlgili Bilgiler!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 7 Sayısıyla İlgili Gizem...
» Sigara İçme Yasağıyla ilgili...
» İlginç Bilgiler
» Pratik bilgiler
» Pratik Bilgiler